​Shtatë të plagosur nga sulmi rus në Kiev
Ukrainë
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Një vajzë 9-vjeçare është në mesin e shtatë personave që u plagosën pasi Rusia nisi një sulm ajror në Kiev të enjten, tha kryetari i qytetit.

Në një postim në Telegram, kryetari Vitalii Klitschko tha se lëndimet u raportuan në lagjen Darnytskyi të kryeqytetit, shkruan CNN, transmeton KosovaPress.

Fëmija dhe një vajzë 18-vjeçare u shtruan në spital si pasojë e këtij sulmi, tha ai.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024