Shaqiri ndëshkohet me të kuq në ndeshjen Çikago-Kolumbus
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Ishte një lojë për t'u harruar për Xherdan Shaqirin në ndeshjen e Chicago Fire kundër Columbus.

Skuadra humbi me rezultat 3-0 dhe Shaqiri është përjashtuar pas 67 minutave lojë. Por jo për shkak të një zëvendësimi, por për shkak të dy kartonëve të verdhë pas dy ndërhyrjeve të gabuara, përcjellë KosovaPress.

Për Shaqirin ishte vetëm ndëshkimi i dytë në karrierë me karton të kuq. Ta parin ai e mori dymbëdhjetë vjet më parë, kur ishte lojtar i Baselit kundër Spartak Moskës në Ligën e Evropës.

Pavarësisht humbjes, Çikago nuk i ka humbur ende shpresat e saj në playoff, pavarësisht pesë ndeshjeve pa shënuar. Diferenca me vendin e fundit në playoff është tre pikë. Kanë mbetur edhe pesë ndeshje për t’u zhvilluar.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024