Ekskluzive: Shkarkime në Ministri të Arsimit (Vendimet)
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Vetëm pak ditë pasi presidentja Vjosa Osmani ka dekretuar ligjin për zyrtarë publik, ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka marrë vendim për shkarkimin e tre drejtorëve në ministrinë që drejton.

KosovaPress ka siguruar vendimet ku nga detyra janë shkarkuar drejtori i Inspektoratit në MASHTI – Defrim Gashi, drejtori i Qendrës së Studentëve – Fatmir Sfishta dhe drejtori i Institutit Pedagogjik të Kosovës – Nezir Çoçaj.

Gjykata Kushtetuese kishte kontestuar disa nene të këtij ligji, ndërsa të martën, Partia Demokratike e Kosovës ka kritikuar Osmanin se ka bërë shkelje kushtetuese me aktin e dekretimit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024