​Strander: Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse situata në rajon përshkallëzohet
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Analistja amerikane, Ivana Stradner, ka thënë se Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse gjërat në rajon përshkallëzojnë.

Për këtë arsye, ajo ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të duhej të ndjekë me vëmendje konfliktin Azerbajxhan-Armeni dhe Nagorno-Karabakut.

“Nëse jeni duke ndjekur Ballkanin, kushtojini vëmendje konfliktit Azerbajxhan-Armeni dhe Nagorno-Karabakut. Shpresoj gjithashtu që Vuçiq ta ndjekë këtë sepse ai duhet ta dijë se Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus kur (jo nëse) gjërat përshkallëzojnë në rajon”, ka shkruar ajo në rrjetin social “X”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024