Të mbijetuarat e kancerit të gjirit nisin Javën e Modës në Milano
Bota
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Një grup i të mbijetuarve nga kanceri i gjirit nisën Javën e Modës në Milano me një paradë në pasarelë në Universitetin Bocconi, duke buzëqeshur teksa shfaqnin plagët e tyre.

20 femrat e të gjitha moshave morën pjesë në aktivitetin e sponsorizuar nga Dhoma Kombëtare e Modës Italiane.

Ngjarja është ideja e organizatës amerikane jofitimprurëse Cancer Culture, raporton ANSA.

Grupi i modeleve përfshinte një grua që vendosi të mos bënte operacion për rikthimin e gjoksit dhe një tjetër e cila mbuloi efektet e kimioterapisë me një kapele, por tha se donte të merrte pjesë "për të treguar se mund të jetoni një mënyrë jetese dinjitoze dhe madje edhe të argëtoheni”.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,563
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024