Kjo është gjendja e tifozit të Newcastle që u ther me thikë në Milano
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Një tifoz i Newcastle është në gjendje stabile në spital pasi që u ther në Milano të hënën, dhe lajmin e ka konfirmuar policia italiane.

Tifozi ishte therur dy herë në pjesën e krahut dhe një herë në shpinë, por pritet që të lirohet nga spitali sonte, raporton KosovaPress.

Policia thotë se ata ishin thirrur pas një incidenti në pjesën e popullarizuar të Naviglit pas mesnate.

Newcastle do të përballet me Milanin në kuadër të Ligës së Kampionëve në stadiumin “San Siro” me fillim nga ora 18:45.

Policia tha: “Viktima ishte me një shok dhe besohet se ata u zunë në pritë nga një grup prej shtatë ose tetë personave. Nuk dihet nëse ky grup ishin italianë apo të huaj. Policia e shtetit ka hapur rastin për të provuar që të gjejë se çfarë ka ndodhur saktësisht, motivin dhe personat përgjegjës”.

Ndeshja e sotme e Newcastle do të jetë e para në Ligën e Kampionëve pas 20 vitesh, pasi që sezonin e kaluar përfundoi në pozitën e katërt në Premier Ligë.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
412
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024