S’ka kuorum në Komision, dështon raportimi i ministrit Krasniqi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, në mungesë të kuorumit, pasi deputetët e PDK-së dhe AAK-së nuk morën pjesë në votimin e rendit të ditës.

Për shqyrtim ishin një mori pikash, përfshirë raportin e auditimit për Pasqyrat Financiare Vjetore të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit lokal, për vitin 2022, ku prezent ishte ministri, Elbert Krasniqi.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
317
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024