Raportohen të vdekur pesë anëtarë nga misioni humanitar grek në Libi
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Pesë anëtarë të misionit humanitar grek në Libi janë raportuar të vdekur pas një aksidenti të dielën.

Trupat e pajetë të tre oficerëve të Forcave të Armatosura dhe dy përkthyesve nga ministria e jashtme për misionin e ndihmave humanitare të Greqisë në Libi po ktheheshin në Greqi me një aeroplan transporti ushtarak C-27 të hënën, raporton ANA-MPA.

Pesë anëtarët e misionit, të cilët kishin shkuar në Libi për të ofruar ndihmë, u raportuan të vdekur për shkak të një aksidenti të dielën.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024