Përfundon debati për librat në Kuvend
Lajme
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për furnizimin me libra shkollorë për nxënësit e nivelit të arsimit fillor dhe arsimit të mesëm të ulët për vitin shkollor 2023/2024.

Pas pesë orëve debat, të zgjedhurit e popullit përfunduan diskutimet për këtë çështje.

Gjatë debatit, partitë opozitare akuzuan Qeverinë se ka dështuar të sigurojë librat shkollorë për fëmijët, derisa ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci arsyetoi vendimin për subvencionim të prindërve për sigurimin e librave shkollorë./KosovaPress/

https://kosovapress.com/admin/debati-per-librat-nagavci-qeverite-e-kaluara-kane-keqperdoruar-miliona-euro/
https://kosovapress.com/admin/librat-perplasin-nagavcin-me-hoxhajn/
https://kosovapress.com/admin/deputetja-e-ldk-se-furnizimi-me-libra-eshte-deshtim-i-radhes-i-kesaj-qeverie/
https://kosovapress.com/admin/dreshaj-pergjegjesit-duhet-te-identifikohet-dhe-te-sillen-para-drejtesise/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024