​Nis takimi i Kurtit me Borrellin
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrell dhe të dërguarit special të BE-së, Miroslav Lajçak.

Diplomatët evropianë janë takuar së pari me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ndërsa takimi trepalësh, sipas njoftimit, do të fillojë nga ora 11:00 dhe temë diskutimi do të ketë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, e arritur gojarisht mes Kurtit dhe Vuçiqit në muajin shkurt.

Më pas, Borrell do të mbajë një konferencë për media ku pritet të tregojë detaje rreth takimit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024