Kuvendi sot mban dy seanca
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kuvendi i Kosovës sot (e enjte) mban dy seanca.

Seanca plenare është paraparë për në ora 10:00 dhe në rend ditë ka edhe votimin e Poropozim-Rezolutës për punën dyvjeçare të Qeverisë së Kosovës.

Ndërsa nga ora 14:00 është paraparë të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të ketë “debat parlamentar lidhur me dështimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për sigurimin e teksteve shkollore për nxënësit e nivelit të arsimit fillor dhe arsimit të mesëm të ulët për vitin shkollor 2023/2024”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024