Qeveria miraton nismën për lidhjen e marrëveshjes për ekstradim me Suedinë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Qeveria e Kosovës ka ndarë 4200 euro për transportimin e kufomës së shtetases argjentinase e cila javë më parë është vrarë në Fushë Kosovë.

Zëvendësministri i Drejtësisë, Vigan Qorolli tha se kjo ndarje buxhetore po bëhet për shkak të pamundësisë së familjes së të ndjerës të transportojnë kufomën në Argjentinë.

Në mbledhjen e sotme, Qeveria miratoi edhe tri nisma për lidhje të marrëveshjeve me Suedinë.

Ekzekutivi i dha dritë të gjelbër Ministrisë së Drejtësisë që të nisë diskutimet për marrëveshjen për ekstradim me Suedinë, për transferim të personave të dënuar mes dy vendeve dhe për ndihmën të ndërsjellë juridike për çështjet penale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024