Ngjarjet e datës 13 shtator
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Vazhdon gjykimi kundër Thaçit dhe të tjerëve (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:00)

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri mban konferencë për media (Holli i Kuvendit të Kosovës, 10:00)

Zyra Kombëtare e Auditimit dhe  UN Women – Zyra në Kosovë prezantojnë të gjeturat dhe rekomandimet nga raporti i auditimit të performancës “Efektiviteti i institucioneve në trajtimin e rasteve të dhunës në familje” (Hotel Prishtina, 10:00)

Qendra Kosovare për Avokim dhe Zhvillim organizon tryezën “NO2 - Një kërcënim serioz për shëndetin e njeriut” ("Rings", Sheshi Nëna Terezë (10:00)

Organizata ÇOHU organizon konferencë në të cilën do të publikohet hulumtimi “Sfidat drejt cilësisë së naftës” (Hotel Sirius, 10:00)

KRU “Prishtina”, me asistimin e Policisë së Kosovës, zhvillon aksion në komunën e Obiliqit (10:30)

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Izet Sadiku, do të fillojë ligjëratën e parë në shkolla për vetëdijesimin kundër kancerit të gjirit në kuadër të fushatës “Race for the Cure Prishtina 2023” (Gjimnazi “Sami Frashëri”, 11:00)

Organizohet ceremonia e hapjes së bankës digjitale OneFor (19:00)

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
262
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024