Batatina për Dakun: Urime zemër për golin
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Shqipërisë e mposhti sot atë të Polonisë 2:0, kështu duke iu afruar edhe më shumë kualifikimit për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Çka e bëri më të bukur fitoren e “kuqezinjve” ishte goli i Mirlind Dakut, i cili vulosi fitoren e Shqipërisë, raporton KosovaPress.

Sapo u inkuadrua në lojë, Daku arriti të thellojë epërsinë e Shqipërisë në 2:0, gol ky i cili ishte i pari në fanellën kuqezi, dhe i vulosjes së fitores së sotme ndaj Polonisë.

Pas ndeshjes, ka reaguar trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i cili e kishte pasur në të kaluarën nën urdhrat e tij Mirlind Dakun.

Batatina e përgëzoi Dakun për golin, dhe i uroi suksese në vazhdimësi.

“Urime zemër për golin. Kam besuar në moshën më të re dhe asnjë herë nuk jam dorëzuar që një ditë do të jesh një super lojtar. Në atë kohë kam marr shumë kritika por tash po i dëshmon cilësitë tuaja. Suksese në vazhdimësi”, shkroi Batatina në “Facebook”.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,998
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024