Shqipëria lidere e grupit, mposht Poloninë
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Çfarë super ndeshje, çfarë atmosfere elektrizuese, çfarë fitore e madhe për Shqipërinë për ta vazhduar ëndrrën e kualifikimit në Evropianin Euro 2024.

Kombëtarja e Shqipërisë e ka mposhtur atë të Polonisë, fitore kjo e cila zyrtarisht ia jep epitetin e lideres së Grupit E, raporton KosovaPress.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Air Albania” të Tiranës, Shqipëria e mposhti Poloninë 2:0.

Një super gol i Jasir Asanit në minutën e 37’ dhe goli nga Mirlind Daku në minutën e 62’ i siguruan fitoren “kuqezinjve” të Sylvinhos.

Me pikët e reja, Shqipëria kryeson Grupin E me 10 pikë, krahas Polonisë që renditet e pesta me gjashtë pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Shqipërisë.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024