Meloni: Samiti i G-20 pati sukses dhe nuk ishte një edicion i lehtë
Bota
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Samiti i G-20 në Indi pati sukses dhe nuk ishte një edicion i lehtë, tha kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, në një konferencë për shtyp pas takimit në Nju Delhi të dielën.

“Dua të përsëris urimet e mia dhe të Italisë për kryeministrin indian, (Narendra) Modi, për suksesin e këtij edicioni jo të lehtë të G20-ës”, tha ajo, raporton ANSA.

Meloni tha se Italia i ka ofruar bashkëpunim presidencës indiane që në fillim.

"Italia i ka ofruar bashkëpunim presidencës indiane që në fillim, veçanërisht sepse ne vazhdojmë të jemi të bindur se G-20 është një forum strategjik shumëpalësh për aq sa lejon dialogun me vendet në zhvillim dhe jugun global".

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024