Afër 40 % e nxënësve në Mitrovicë ende nuk kanë tekste shkollore
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Në Komunën e Mitrovicës sipas të dhënave të mbledhura, 38% të nxënësve nga klasat 1-5, ende nuk janë pajisur me tekste shkollore.

Kështu ka shkruar në Facebook, drejtoresha e arsimit në këtë komunë, Drita Kadriu. Sipas saj, të dhënat e mbledhura nga shkollat, ( përjashtuar 6 shkolla), tregojnë se 38% të nxënësve nga klasat 1-5, ende nuk janë pajisur me tekste shkollore.

“Mësimdhënës mos i dënoni nxënësit (me qëndruar në një këmbë), për mungesë tekstesh”, ka shkruar ajo.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024