Digjet pylli në Rahovec, lëndohet një zjarrfikës
Siguri
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbrëmë (e premte) është raportuar se i është vënë zjarri pyllit të fshatit në Rahovec.

Gjatë tentimit për shuarjen e zjarrit ka mbetur i lënduar një zjarrfikës.

Në raportin 24-orësh të Policisë bëhet e ditur se ai është duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës.

“Nuk dihet vlera e dëmit të shkaktuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024