Këto janë klubet e licencuara të basketbollit
Sport
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Federata e Basketbollit të Kosovës ka bërë të ditur se ka licencuar të gjitha klubet e Superligës së Kosovës, edhe pse shumica prej tyre janë licencuar me kusht.

Istogu, Bashkimi dhe Trepça janë pajisur me licencë të plotë, kurse klubet tjera me kusht

Bazuar në kompetencat e Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) që dalin nga Statuti, si dhe bazuar në Nenin 4 të Rregullores për Licencim dhe Garim në FBK, më 06.09.2023, Bordi i FBK-së, pas shqyrtimit të aplikacioneve të klubeve nga Komisioni për Licencim, ka marrë vendim për licencimin e klubeve të Prince Caffe Superligës dhe Superligës së Femrave si në vijim:

Klubet e Licencuara plotësisht:

KB Istogu

KBF Bashkimi

KBF Trepça

Klubet e Licencuara me kusht:

KB Vëllaznimi

KB Golden Eagle Ylli

KB Trepça

KB Sigal Prishtina

KB Proton Cable Prizreni

KB Bashkimi

KB Peja

KBF Peja 03

KBF Prishtina

KBF Penza

11.KBF United Basketball

Klubet e licencuara me kusht kanë afat deri më 12 Shtator 2023 të kompletojnë dokumentacionin e nevojshëm, me ç’rast fitojnë statusin e Klubit të licencuar plotësisht. Në të kundërtën, konform Nenit 4, alineja 3 e Rregullores për Licencim dhe Garim, ‘pa posedim të licencës, asnjë subjekt nuk mund ta ushtrojë të drejtën e pjesëmarrjes në ndonjë garë ose organizimit të ndonjë gare të basketbollit.’

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,013
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024