​Kurti: Veprimet e aleatëve rusë po ndikojnë në procesin e normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri Albin Kurti deklaroi sot se në Kosovë, përpjekjet e aleatëve rusë për të shtrembëruar të vërtetën, të kaluarën dhe të tashmen janë të dukshme dhe intensive, duke i akuzuar të njëjtit për minimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Kurti gjatë samitit “Open Government Partnership” në Talin të Estonisë tha se këto veprime në Kosovë janë duke u intensifikuar.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Ai foli edhe për rëndësinë e anëtarësimit në OGP, për çka shtoi se “na lejon të ecim përpara me demokracitë e tjera”.

https://kosovapress.com/admin/kurti-udheton-per-ne-estoni/

Kreu i ekzekutivit theksoi se OGP luan një rol vendimtar në forcimin e parimit themelor demokratik se fati i një vendi qëndron tek njerëzit e tij. 

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024