Kurti thotë se ka interesim të madh për ankandin e parë solar të Kosovës
Biznes
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se ankandi i parë Solar 100 MW, i Kosovës, ka tërhequr tashmë më shumë se 160 shprehje interesi deri më sot nga kompanitë kryesore evropiane, amerikane, aziatike dhe australiane.

Ai në X u ka bërë thirrje të gjithë të interesuarve të bëhen pjesë e ankandit për t'u bërë pjesë e tranzicionit të Kosovës të energjisë së gjelbër.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024