Gliha: Lojtarët duhet të vdesin në fushë për Kosovën
Sport
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Primozh Gliha ka deklaruar se nën drejtimin e tij lojtarët duhet të japin maksimumin dhe të jenë të gatshëm të vdesin në fushë për kombëtaren.

Tekniku slloven ka shtuar gjithashtu në ndeshjet e mbetura të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian do të shfrytëzohen për të ndryshuar mentalitetin krahasuar me ndeshjet e kaluara.

Sa i përket largimit të sulmuesit Arbnor Muja drejt Kombëtares së Shqipërisë, menaxheri i kombëtares, Bajram Shala deklaroinse FFK ka bërë gjithçka që ai të jetë pjesë e Kosovës, por ishte dëshira e lojtarit që të luajë për Shqipërinë.

Sa i përket ndeshjes me Zvicrën, Gliha ka deklaruar se është një sfidë shumë e komplikuar por që do të provohet të merret një rezultat pozitiv. Ai ka shtuar se kjo ndeshje mund të shërbejë për ta kthyer entuziazmin në kombëtare.

Ai pranoi se sa i përket kualifikimeve, tashmë situata është shumë e komplikuar, por që “duhet siguruar që secili nga ne dhe lojtarët të jenë të gatshëm të japin gjithçka nga vetja e tyre për fanellën e Kosovës”.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
482
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024