Vdes një person si pasojë e aksidentit në Gjakovë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Një 22 vjeçar ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë pas një aksidenti në rrugën “Gjergj Sokoli” në Gjakovë, ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i Policisë për këtë rajon, Sheremet Elezaj.

Ai ka thënë se të përfshirë në aksident kanë qenë një automjet dhe një motoçikletë.

“Rreth orës 18:30 kemi pranuar informatë për aksident trafiku në rrugën "Gjergj Sokoli"- Gjakovë. Policia ka dalë në vend-ngjarje ku të përfshirë në aksident kanë qenë një automjet dhe një motoçikletë. Për pasojë ngasësi i motoçikletës (mashkull i lindur në vitin 2001) për shkak të lëndimeve është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë ku edhe ka ndërruar jetë. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me vendim e të cilit një person është ndalur në mbajtje”, ka thënë Elezaj.

Ai ka bërë të ditur se rasti është duke u trajtuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024