Ahmeti me bashkëpunëtorë në Gjakovë, nuk shoqërohet nga asnjë zyrtarë institucional nga Kosova
Lajme
Lexohet për: 2 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar vizita e delegacionit të lartë të politikanëve shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, në krye me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmetin, në fabrikën “Comodita” në Gjakovë.

Ky delegacion nga Shkupi nuk është shoqëruar në këtë vizitë nga asnjë zyrtarë nga institucionet e Kosovës.

Gjatë takimit të mbajtur për disa orë në këtë fabrikë, nikoqir për të parin e BDI-së, Ali Ahmeti, kabinetin qeveritar dhe kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin, përveç drejtuesve të kompanisë “Comodita”, ishte edhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli.

Me këtë rast, Ahmeti para gazetarëve e quajti madhështor investimin e Devollëve në këtë fabrikë, derisa theksoi se nga puna që ofron kjo kompani, ushqehen pesë mijë familje.

"Pasuri më të madhe, nuk ka për vendin sesa këta njerëz që rrezikojnë me investimet e tyre, kapitalin e tyre, energjitë e tyre mendore, njerëzore, që t’u hyjnë në shërbim njerëzve”, theksoi Ahmeti.

Ahmeti u shpreh se do të gëzohej dyfish më shumë, nëse kompania ‘Devolli’ do të shtrinte veprimtarinë e saj edhe në Maqedoni të Veriut.

I pyetur nëse do të shfrytëzon vizitën edhe për takime të tjera në Kosovë, Ahmeti mohoi duke thënë se sot vizita është në kompaninë “Devolli”.

Ahmeti të shtunën për vizitë në Gjakovë ishte i shoqëruar nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi, zëvendës kryeministri i parë, Artan Grubi, ministri i Financave, Fatmir Besimi, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri dhe shefi i grupit parlamentar, Arbër Ademi./Z. Zeneli/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

https://kosovapress.com/admin/ali-ahmeti-me-bashkepunetore-viziton-fabriken-comodita-ne-gjakove/
Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,552
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024