Arrestohen dy të dyshuar për posedim të substancave narkotike
Siguri
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Stacioni Policor në Viti ka arrestuar dy të dyshuar si dhe ka sekuestruar 82 qese substancë narkotike. Bëhet fjalë për persona të moshës 19 dhe 20 vjeçare të cilët janë ndaluar për kontroll rutinë në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në qytetin e Vitisë.

Ndalimi i tyre është bërë në orët e para të mëngjesit në kuadër të zbatimit të planit operacional “Goditja 2023”.

“Në pikë të kontrollit në rrugën ‘Dëshmorët e kombit’ në qytetin e Vitisë ka ndalur një veturë me targa vendore, në të cilën ndodheshin dy të dyshuar meshkuj, kosovar shqiptar J.I. (viti i lindjes 2004) dhe N.M. (viti i lindjes 2003) për kontrolle rutinore . Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar si prova materiale për gjykatë 82 qese substancë narkotike e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë, një peshore digjitale, një 1 pako me letra mbështjellëse ‘Rizlla’, 205 euro para të gatshme dhe disa para të metalta dhe tre telefon celularë”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Për rastin janë njoftuar njësitet antidrogë të cilët do të merren me hetimin e këtij rasti.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024