Haradinaj: Kurti njeri i paskrupullt, po tallet me të gjithë ne
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka pritur në takim sot kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj.

Haradinaj tha se situata aktuale në sektorin e arsimit është e keqe për shkak të paaftësisë dhe pafytyrësisë së kryeministrit Kurti për të siguruar tekstet shkollore për nxënësit.

Madje, ish-kryeministri Haradinaj e quajti Kurtin edhe ‘njeri të paskrupullt’.

"Ata njerëz të paskrupullt pa asnjë keqardhje dalin dhe tallin të gjithë dhe ata që i kritikojnë”, tha ai.

Ndërsa,Jasharaj tha se procesi mësimor do të fillojë më 1 shtator, por shtoi se shumë nxënës dhe mësimdhënës nuk do të kenë tekstet shkollore.  

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Si Jasharaj ashtu edhe Haradinaj ngritën shqetësime edhe siç thanë për  gjendjen e vështirë financiare të mësimdhënësve, prandaj kërkuan edhe rritjen e koeficientit të pagës së tyre./KosovaPress/

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
9
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024