Tuchel e gjen zëvendësuesin e Pavard te Chelsea
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Benjamin Pavard është shumë afër largimit nga Bayern Munichu, dhe të nis një kapitull të ri në Serie A.

Bayerni dhe Interi janë shumë afër të arrijnë marrëveshje për transferimin e Pavard në “Giuseppe Meazza”, raporton KosovaPress.

Tani, kjo gjë e ka lënë Bayernin në një pozitë ku duhet të kërkojë zëvendësuesin e Pavard.

Thuhet se kampioni gjerman ka shprehur interesim në mbrojtësin e Chelseat, Trevoh Chalobah.

Transferimi i Chalobahs është diskutuar nga krerët e klubit gjerman, pasi që ai ka profilin e lojtarit që Bayerni po e kërkon, si zëvendësues të Pavard.

Tuchel është një admirues i madh i 24 vjeçarit, pasi që dyshja kishin punuar së bashku në të kaluarën, kur trajneri gjerman ishte në krye të Chelseat.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024