Trump bëhet ish-presidenti i parë amerikan që i bëhet foto nga burgu
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka pozuar për foton e tij në burgun e krahinës Fulton më 24 gusht 2023 në Atlanta, Georgia, nw Shtetet e Bashkuara.

Trump mori 13 akuza në lidhje me një plan të supozuar për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 në Gjeorgji.

Trump dhe 18 të tjerë që përballen me akuza për krime janë urdhëruar të dorëzohen në burgun e krahinës Fulton deri më 25 gusht, , shkruan AA, transmeton KosovaPress.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024