Biden informohet për rrëzimin e avionit në Rusi
Bota
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Shtëpia e Bardhë ka thënë se presidenti amerikan, Joe Biden, është informuar për avionin i cili raportohet të jetë rrëzuar në Rusi.

“Tani kemi pasur një koment të shkurtër nga Shtëpia e Bardhë, e cila thotë se presidenti Joe Biden është informuar për aksidentin e raportuar të avionit në Rusi”, shkruan BBC.

Mediat në botë po raportojnë se shefi i Wagner, Yevgeny Prigozhin, ishte në listën e pasagjerëve të një avioni që u rrëzua duke vrarë të gjithë në bord.

https://kosovapress.com/admin/shefi-i-wagnerit-humb-jeten-nga-rrezimi-i-avionit/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024