Momenti kur Salah thyen rekordin e Steven Gerrard (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja tejet interesante mes Liverpoolit dhe Bournemouthit, ku futbollistët e Jurgen Klopp po avancojnë minimalisht.

Tre gola janë shënuar deri tani në “Anfield Road”, me Bournemouth që kaloi i pari në epërsi, ndërsa Liverpooli barazoi përmes Diaz, e më pas e përmbysi rezultatin përmes Salah, raporton KosovaPress.

Salah shënoi sot golin e 187 për Liverpoolin, kështu duke e thyer rekordin e legjendës Steven Gerrard, i cili ka 186 gola.

Momentin kur Salah shënon golin që i thyen rekordin Gerrard e gjeni më poshtë.

VAR Tático on X: "? GOAL | Liverpool 2-1 Bournemouth | Mohamed Salah https://t.co/1J2ynLskBa" / X (twitter.com)  

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024