Liria-Drita, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 17:00 stadiumi “Përparim Thaçi” do të jetë nikoqir i super ndeshjes mes Lirisië dhe Drtiës, e vlefshme kjo për xhiron e dytë të Superligës së Kosovës.

Liria e nisi sezonin e parë të Superligës së Kosovës me humbje minimale 1:0 nga kampioni, Ballkani, kurse Drita e mposhti Llapin 2:0, raporton KosovaPress.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin mars të vitit 2019, ku asokohe Drita e mposhti Lirinë 2:0.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Liria

Drita

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
181
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024