KB Trepça përforcohet me basketbollist kanadez
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Basketbollisti kanadez, Jordy Tshimanga ka kompletuar kalimin e tij te KB Trepça, për ta nisur karrierën evropiane.

Tshimanga, i cili luan në qendër dhe është i gjatë 211 centimetra, i bashkohet Trepçës nga kampionati kanadez (CEBL), ku edhe është duke luajtur në serinë e finaleve me ekipin e tij Calgary, raporton KosovaPress.

KB Trepça e konfirmoi Tshimangan si përforcimin më të ri përmes “Facebook”, ndërsa edhe tregoi karrierën e kanadezit ndër vite.

“Tshimanga përveç kampionatit kanadez, karrier ka bërë edhe në Venezula.

Karrieren profesionale e ka nisur në G-League në sezonin 2021/22 me ekipin Cleveland Charge për tu bashkuar pastaj me Iowa Wolves dhe për të vazhduar edhe në sezonin 2022/23.

Në nivel të kolegjeve, Tshimanga është paraqitur me 2 kolegje të ndryshme, Nebraska Cornhuskers dhe Dayton Flyers”, shkroi Trepça në “Facebook”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024