Ky është transferimi i ri i Lirisë
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Edhe pse ka filluar sezoni i ri i Superligës së Kosovës, skuadra e Lirisë nuk po ndalet me transferime.

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Liria e ka konfirmuar transferimin e Festim Alidemas, raporton KosovaPress.

Ish-futbollisti i Llapit ishte shumë pranë kalimit në kampionatin turk, por që transferimi i tij dështoi.

Këtë gjë e shfrytëzoi më së miri skuadra e Lirisë, e cila tani e transferon Alideman.

Sezonin e kaluar, Alidema arriti të bëj 38 paraqitje në të gjitha garat për Llapin, duke regjistruar shtatë gola dhe 12 asistime mbi emrin e tij.

Ndërkaq, gjatë karrierës së tij, Alidema u paraqit për skuadrat si Vllaznia, Slaven Belupo, HRV Dragovoljac, Drita e Llapi.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024