Policia arrestoi një person të kërkuar me urdhëresë gjyqësore
Siguri
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia Rajonale e Gjilanit ka arrestuar një person i cili po kërkohej me urdhëresë gjyqësore pasi kishte kryer veprën penale “Vjedhje e rëndë".

Personi i arrestuar nga policët e stacionit në Viti, është kosovar i moshës 19 vjeçare.

“Ai kërkohej në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore për vuajtje të dënimit me burg në kohëzgjatje prej shtatë muajsh, për veprën penale 'Vjedhje e rëndë’'. I njëjti pas përfundimit të procedurave është dërguar në vuajtje të dënimit”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024