Sot luhet finalja e Super Kupës Evropiane
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Georgios Karaiskakis” në Piraeus të Greqisë do të jetë nikoqir i finales së Super Kupës Evropiane mes Manchester Cityt dhe Sevillas.

Në finalen e Super Kupës Evropiane takohen fituesi i Ligës së Kampionëve, në këtë rast City, dhe fituesi i Ligës së Evropës – Sevilla, raporton KosovaPress.

Për Cityn, kjo do të jetë finalja e parë e kësaj gare në histori të klubit, andaj skuadra e Pep Guardiolas do të synojë që debutimin ta shënojë në fund me trofe.

Në anën tjetër, për dallim nga City, Sevilla vjen në këtë finale me një eksperiencë të madhe në garat evropiane, dhe do të kërkojë sot që ta befasojë kampionin anglez.

City e nisi sezonin e ri në Premier Ligë me fitore ndaj Burnleyt 3:0, kurse Sevilla pësoi humbje nga Valencia me rezultat të ngushtë 2:1.

Kampioni aktual i kësaj gare është Real Madridi, i cili mposhti vitin e kaluar Eintracht Frankfurtin 2:0 për ta fituar trofeun e pestë në histori të kësaj gare.

21:00 Manchester City – Sevilla (Stadiumi Georgios Karaiskakis)

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
480
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024