“Prishtina” me aksion për shkyçjen e borxhlinjve në Lipjan dhe Shtime: S’ka ujë pa paguar”
Biznes
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se nesër (e mërkurë) do të nis një aksion të madh në Shtime e Lipjan për borxhlinjtë e mëdhenj të shërbimeve të ujit dhe konsumatorët ilegal.

 KRU “Prishtina” njofton se të nesër (e mërkurë) duke filluar nga ora 10:30 do të ketë aksion të madh me disa ekipe të shkyçjes dhe inspektorë , me fokus konsumatorët që kanë borxhe tejet të mëdha, në Shtime e Lipjan.

“Nuk ka ujë të pijshëm pa paguar faturat e ujit”, është mesazhi i KRU “Prishtina”.

Këtë aksion do të asistoj edhe Policia e Kosovës.

KRU “Prishtina” njofton se borxhi ndaj shërbimeve të ujit është mbi 45 milion euro, 40 milion nga sektori i amvisërisë dhe mbi 5 milion nga sektori i bizneseve të vogla e të mëdha.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024