Zyrtare: David Raya, portieri i ri i Arsenalit
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Arsenali e ka kompletuar transferimin e David Rayas nga Brentfordi.

Portieri spanjoll i bashkohet Arsenalit në formë huazimi që e arrin tarifën e transferimit prej 3.5 milionë eurosh, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, Arsenali në fund të sezonit e ka mundësinë që ta bëjë transferimin permanent për një shifër prej 31 milionë eurosh.

“Portieri spanjoll, David Raya na është bashkuar neve nga Brentfordi në formë huazimi deri në fund të sezonit. 27 vjeçari ka qenë pjesë kyçe e skuadrës së Brentfordit në sezonet e fundit, dhe luajti në të gjitha ndeshjet (38) e Premier Ligës sezonin e kaluar. Pjesë e marrëveshjes është opsioni për ta bërë transferimin permanent”, shkruante në komunikatën e Arsenalit.

David Raya do ta mbajë numrin 22 në fanellën e tij te Arsenali.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024