​Dy ndeshje hapin siparin e sezonit të ri të Superligës
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Superliga e Kosovës do t’i rikthehet aksionit sot (e shtunë) pas më shumë se dy muajve në pushim.

Dy ndeshjet e para të këtij edicioni do të jenë Prishtina – Feronikeli 74, që zhvillohet në Kampin Nacional në Hajvali dhe Dukagjini – Malisheva, që zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë.

Ndërkaq, dy ndeshje të tjera do të zhvillohen të dielën, ku ballafaqohen Liria – Ballkani dhe Drita – Llapi.

Ndërsa ballafaqimi ndërmjet Fushës Kosovës dhe Gjilanit është shtyrë me kërkesën e klubit gjilanas pas gjendjes jo të mirë financiare dhe organizative.

Të gjitha ndeshjet luhen me fillim prej orës 17:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024