Pritje mbi pesë orë në Merdare
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Mërgimtarët edhe sot (e premte, ora 21:00) po përballen me pritje të gjata në pikën kufitare në Merdare për të dalë nga Kosova.

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pritjet më të gjata për të dalë nga Kosova janë në Merdare, prej 300 deri në 330 minuta.

Sipas kësaj ministrie edhe tek pika tjetër kufitare, Dheu i Bardhë, pritjet e bashkatdhetarëve për të dalë nga Kosova janë deri në 90 minuta.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024