Klopp e konfirmon marrëveshjen e arritur për Caicedon
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Liverpooli dhe Brightoni kanë arritur një marrëveshje për transferimin e mesfushorit, Moises Caicedo.

Liverpooli do t’i paguajë Brightonit plot 127 milionë euro për Caicedon, ndërsa momentalisht ka mbetur vetëm të arrihet edhe akordi personal, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, marrëveshjen mes klubeve sot e konfirmoi edhe trajneri Jurgen Klopp.

“Unë mund të konfirmojë që marrëveshja është arritur me Brightonin. Me lojtarin dhe agjentët, mbetet të shihet. Testet mjekësore për Caicedon? Nuk mund t’ua them, nuk e di, do të shohim. Klubi e ka zgjatur shumë këtë”, tha Klopp.

Chelsea kaloi tërë natën për të gjetur një zgjidhje për tu rikthyer në bisedime, ndërsa Liverpooli po përgatiste kontratat për tu nënshkruar dhe gjithashtu ka caktuar edhe testet mjekësore. 

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024