Bashkatdhetarët: Autoritetet serbe në kufi po na pyesin për zhvillimet në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Instituti OCTOPUS ka njoftuar se disa bashkatdhetarë kanë bërë të ditur se autoritetet serbe në kufi kanë shprehur interesim të veçantë për zhvillimet në Kosovë. Instituti u ka bërë thirrje atyre që të mos përgjigjen në këto kërkesa dhe të mos bien pre e provokimeve të autoriteteve të Serbisë.

Përmes një njoftimi, OCTOPUS ka këshilluar bashkatdhetarët që rastet e tilla t’i raportojnë pranë autoriteteve të Republikës së Kosovës, apo shteteve në të cilat jetojnë.

“Në këto raste, qytetarët, nëse eventualisht pyeten për gjëra të tilla, të kërkojnë arsyet pse po ndalen dhe të kërkojnë praninë e avokatit; kërkojnë të kuptojnë se nëse janë të dyshuar për ndonjë vepër. Përndryshe, nuk kanë asnjë obligim që të flasin”, është theksuar në njoftim.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
345
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024