Policia e Kosovës pranoi donacion dy automjete nga Organizata Ndërkombëtare për Migrim
Siguri
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka pranuar dy automjete, donacion nga Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM).

Sipas njoftimit të Policisë, automjetet janë kombi për Departamentin e Policisë Kufitare.

“Donacioni i pranuar ndihmon rritjen e kapaciteteve të PK-së si dhe bën avancimin e menaxhimit të integruar të kufijve dhe zhvillimin e mekanizmave efikas për mbikëqyrjen e kufirit. Këto vetura do të shërbejnë për trajtimin e migrantëve të pa rregullt, nga ana e Policisë Kufitare”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024