41 emigrantë vdiqën nga përmbytja e anijes në jug të Italisë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Të paktën 41 emigrantë vdiqën si pasojë e përmbytjes së një anijeje në jug të Italisë, thanë mediat lokale të mërkurën.

Anija, e cila thuhet se u nis nga Sfax, vend në Afrikën Veriore, u përmbys dhe u fundos derisa po kalonte ngushticën e Siçilisë, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve italiane ANSA.

Të paktën tre fëmijë janë në mesin e të vdekurve, ndërsa të paktën katër emigrantë u shpëtuan nga një varkë e rojes bregdetare italiane. /AA/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024