Gjendet municion i pashpërthyer në Mamushë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Një burrë ka informuar se dje në oborrin e shtëpisë së tij, në Mamushë ka gjetur municion të pashpërthyer.

Policia ka bërë të ditur se janë tërhequr 195 copë fishekë të prodhuar në vitin 1912.

“Njësia policore ka siguruar vendin e ngjarjes derisa aty ka dalë njësiti për deminim që i ka tërhequr 195 copë fishekë të kalibrit 5.6mm. të prodhuara në vitin 1912.  Nuk është raportuar për ndonjë incident.”, është bërë e ditur në raportin policor./KosovaPress

https://kosovapress.com/admin/sekuestrohen-arm%d1%91-dhe-municion/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024