Gjendja e tifozit bullgar të plagosur në Shkup po përmirësohet
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjendja e Dragomir Andonovit, i cili u sulmua me thikë teksa ishte duke ndjekur një ndeshje futbolli në Shkup, është duke u përmirësuar, tha Akademia Mjekësore Ushtarake.

Agjencia bullgare e lajmeve, BTA, raporton se pacienti është shtruar në një departament të përgjithshëm të kirurgjisë dhe analizat e tij laboratorike janë normale.

Andonov u transportua nga Shkupi më 3 gusht me një helikopter Mi-8 të Operatorit Shtetëror të Aviacionit bullgar dhe u mbikëqyr nga një ekip mjekësh nga Akademia Mjekësore Ushtarake.

Javën e kaluar tifozët bullgarë të futbollit u sulmuan disa minuta para fillimit të ndeshjes të  Ligës së Konferencës midis FC Shkupi dhe FC Levski në Shkup.

https://kosovapress.com/admin/asnje-tifoz-mysafir-nuk-lejohet-te-marre-pjese-ne-ndeshjen-ndermjet-pfc-levski-dhe-fc-shkupi/
Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,976
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024