Krasniqi e pandalshme, siguron finalen e Mastersit të xhudos
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi i ka siguruar Kosovës medalje në World Judo Masters, që po zhvillohet në Budapest të Hungarisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 52 kilogramë, Krasniqi e ka siguruar biletën drejt finales së kësaj gare, duke e mposhtur në gjysmëfinale xhudisten hungareze, Reka Pupp, raporton KosovaPress.

Tani, në garën për medaljen e artë, Distria do ta ketë përballë xhudisten franceze, Amandine Buchard.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024