Gvardiol te City, Guardiola emocionon tifozët e kampionit evropian
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola në një konferencë për media e ka pranuar se skuadra e tij është shumë afër transferimit të mbrojtësit Josko Gvardiol.

Mbrëmë u raportua se marrëveshja mes Cityt dhe RB Leipzig për Gvardiol është arritur, dhe se kampioni anglez e evropian do të paguajë plot 90 milionë euro për mbrojtësin kroat, raporton KosovaPress.

“Gvardiol, çfarë mbiemri të bukur që ka! Ai është duke kryer testet mjekësore . Të gjithë e dinë se ai është këtu. Shpresojmë që ne do mundim ta mbyllim marrëveshjen gjatë orëve/ditëve të ardhshme”, tha Guardiola.

Kur të kompletohet transferimi dhe të bëhet zyrtare nga Manchester City, Josko Gvardiol do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024