Kryeministri kanadez divorcohet pas 18 vitesh martesë
Bota
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Martesa e kryeministrit kanadez 51-vjeçar Justin Trudeau me gruan e tij 48-vjeçare Sophie Gregoire mbërriti në kapitullin e fundit.

Divorcin pas 18 vitesh martesë, e njoftuan vetë çifti në rrjetet sociale, në një postim modest, ku bënë të ditur edhe vendimin e tyre.

Trudeau dhe Gregoire kanë tre fëmijë nga martesa e tyre, 15-vjeçarin Javier, 14-vjeçaren Ella Grace dhe 9-vjeçarin Adrien.

Çifti shkëmbyen betimet e besnikërisë së përjetshme në maj të 2005-ës në Montreal. Pothuajse dy dekada më vonë, megjithatë, të dy vendosën të merrnin rrugë të ndryshme nga njëri-tjetri.

“Mirëmbrëma të gjithëve, unë dhe Sophie dëshirojmë të njoftojmë se pas diskutimeve të vështira, kemi vendosur të ndajmë rrugët tona. Megjithatë, ne do të mbetemi një familje, me dashuri dhe vlerësim të thellë për njëri-tjetrin, diçka që kemi ndërtuar dhe do të vazhdojmë ta ndërtojmë. Për hir të fëmijëve tanë, ju lutemi respektoni privatësinë tonë. Faleminderit”, përfundon njoftimi i Trudeau.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
481
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024