Gazetarët bojkotuan konferencën e ministres Hajdari
Biznes
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Një shenjë solidarizimi me televizionin "Klan Kosova", gazetarët kanë bojkotuar konferencën për media të ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

Me fillimin e fjalimit të ministres Hajdari, gazetarët kanë filluar të largojnë mikrofonat e mediumeve në vend nga foltorja.

Ministrja Rozeta Hajdari ka vazhduar të mbajë konferencën, pavarësisht që mediat nuk po e ndjekin të njëjtën.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
143
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024