​Dy të lënduar nga një aksident në Gjakovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Cërmjan të Gjakovës ku për pasojë dy persona janë lënduar.

Policia bën të ditur se, i dyshuari mashkull kosovar, deri sa ishte duke drejtuar veturën e tij nga pakujdesia ka humbur kontrollin ndaj veturës duke kaluar ne shiritin e kundërt të lëvizjes dhe është vetaksidentuar duke u përplasur në një greminë.

Drejtuesi i automjetit dhe një person tjetër i cili ka qenë në veturë kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar në Spitalin Rajonal në Gjakovë.

Pas marrjes së tretmanit mjekësor, drejtuesi i automjetit është liruar ndërsa i lënduari tjetër vijon të marr trajtim të mëtutjeshëm në spital.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024